ALTIN 785,16
DOLAR 13,6851
EURO 15,5266
BIST 1.910
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 20 °C
Çok BulutluMustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Proje Bilgilendirme Ziyareti

25.06.2021
A+
A-
Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Proje Bilgilendirme Ziyareti

  17.06.20121 Perşembe günü  okul müdürümüz Selim MAÇAN  ve proje kururculuğu yapan okul öncesi öğretmenimiz Ezel TUNA; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE’yi ziyaret edilerek uygulanan eTwinning projeleri  çalışma raporlarını sundu. Proje kapsamında yapılan final çıktı ürünü “DENİZLER TEMİZ CANLILAR MUTLU OLSUN” hikâye kartları ,” Evvel Zaman İçinde…STEAM / Once Upon a Time…STEAM”STEM plan kitabı, öğrencilerle birlikte yapılan kompost gübre ve proje broşürleri takdim edildi.

   Scientix Projesi kapsamında Avrupa Okul Ağı tarafından düzenlenen Scientix Elçiliği-Scientix Ambassador eğitimleri sonunda Ülkemizden başarılı olan öğretmenler arasından Scientix Elçileri ve Scientix Elçi Yardımcıları belirlenmiştir. Bu kapsamda seçilen Bursa Mustafakemalpaşa Scientex Elçisi okulumuz öğretmenlerinden  Okul Öncesi Öğretmeni Ezel TUNA eTwinning projeleri kapsamında STEM çalışmalarını tamamlamış olup İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE’NİN bilgisine sunuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa EFE, Okul Müdürü Selim Maçan’a ve proje kurucusu  Ezel TUNA’ya uygulanan bu anlamlı  projeler  için teşekkürlerini iletti.

eTwinning Proje Çalışmalarımız

      Su Gönüllüleri Ekibi Görevde- Water Valountuer On Duty Uluslararası eTwinning Projesi ;okulumuz öğretmenlerimizden okul öncesi öğretmeni Ezel TUNA ve proje ortaklarıyla  Türkiye, Polonya, İtalya ve Litvanya olmak üzere toplam 13 ortak okul ile yürütülmüştür.

Projemizin hedefi; temiz su kaynaklarının korunmasını, toprağı kirleten atıkların (evsel atık, endüstriyel kirlenme, tarımsal kirlenme, canlılara suyla geçen hastalıklar) önlenmesini, küresel ve yerel çevre kirliliği sorunlarının çözüme kavuşmasını teşvik etmeyi ve yaygınlaştırmayı, su, toprak, hava sorunları ve su yönetimi konularında küresel bir anlayış geliştirmek, toplumsal farkındalık meydana getirme ve bireylerde sürdürülebilirlik davranış oluşturmaktır. Bu kapsamda şubat ayında başlayan damlama sulama ve yağmur hasadı tasarımları, kompost doğal gübre yapımı, yenilenebilir enerji kaynakları STEM ve geri dönüşüm proje çalışmaları haziran ayında başarılı bir şekilde tamamlandı.

        ”Symphony of Cultures” (Kültürlerin senfonisi) eTwinning proje kuruculuğunu yapan okulumuzun  okul öncesi öğretmeni Ezel Tuna ve proje kurucu ortağı Çanakkale Hüseyin Arif Terzioğlu Anaokulu okul öncesi öğretmeni Münevver Tunç koordinatörlüğünde, 9 farklı ülkeden öğretmenlerin yer aldığı (Türkiye, İtalya, İspanya, Polonya, Litvanya, Azerbaycan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovakya) yürütülmüştür.

    eTwinning projesinin hedefi öğrencilerimize hem kendi ülkemizin hem de farklı ülkelerin kültürünü, değerlerini, yöresel kıyafetlerini ve müziklerini tanımak ve tanıtmak, atık malzemelerden enstrümanlar yaparak yaşatmaktır. Bu kapsam da gerçekleştirilen proje çalışmalarımız şubat ayında başlayıp haziran ayında tamamlandı, yapılan çalışmalar e-book haline getirildi ve salgın nedeni ile sanal sergi düzenlendi.

         Evvel Zaman İçinde…STEAM / Once Upon a Time…STEAM eTwinning Projesi Okul öncesi Eğitim Müfredatı ile uyumlu olarak 21.y.y. becerilerini kazanacak,günlük yaşam problemlerine çözüm bulacak,karşılaştığı herhangi bir soruna yaratıcı çözümler bulup fikirler üretecek bireyler yetiştirmek şeklinde amaçlanmıştır.Proje çalışmaları kapsamında  final ürünü olarak STEM plan kitabı oluşturuldu ve  sanal sergi düzenlendi.

          Stem’le Kültür Sanat (Culture And Art With STEM) eTwinning projesi  ;21. Yüzyıl eğitim modellerinden biri olan STEM eğitim felsefesini çocuklara öğretmek ve çocuklara fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerini öğreterek çocukların kalıcı öğrenmelerini sağlamak. Öğrencilerimizi gelişen ve ilerleyen dünya koşullarında çağa ayak uyduran, düşünen, araştıran ve bilen bireyler olarak yetiştirmek. Aile ile iş birliği kurarak kaliteli vakit geçirme amacıyla hazırlanmış bir projedir.   Proje çalışmaları kapsamında final ürünü olarak STEM plan kitabı oluşturuldu.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.