Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa Rumeli Derneğinden ROK’a Tepki!

Bir açıklama da Mustafakemalpaşa Rumeli Derneğinden geldi.

Mustafakemalpaşa Rumeli Derneğinden ROK’a Tepki!
Bu haber 21 Kasım 2017 - 14:04 'de eklendi.

TV Yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaklara yönelik ağır sözlerine tepki sürüyor. Birçok Balkan ve Rumeli derneğinin açıklama yaptığı süreçte Mustafakemalpaşa Rumeli Derneği de tepkisini dile getirerek ilçede yaşayan Balkan ve Rumeli göçmenlerine seslenerek gerekli mercilere şikayette bulunmalarını istedi.

Katıldığı TV programında Boşnaklara yönelik sözleriyle tartışmalara neden olan Yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı’ya tepkiler sürüyor. Gelen eleştiriler üzerine kanalın işine son verdiği Kütahyalı için, Türkiye genelinde faaliyet gösteren  Balkan ve Rumeli  dernekleri ortak açıklama yaptı. Dernekler, sözlerin kabul edilemez olduğunu, toplumu ayrıştırdığını ifade etti.

Bir açıklama da Mustafakemalpaşa Rumeli Derneğinden geldi.

Yaptığı açıklamada, “Her programda, her konuşmada birilerine hakaret etmeyi rutin hale getiren, düzeysizliği, basitliği, ahlaktan ve aile terbiyesinden nasiplenmemiş ruh haliyle toplumun tüm sosyolojik fay hatları üzerinden ikbal arayışına giren, bunun dışında da başka hiçbir özelliği bulunmayan Rasim Ozan Kütahyalı isimli sorunlu kişi canlı yayın esnasındayken kendisine yapılan şakayı, hem ülkemizin hemde Balkanların temel taşlarından olan Boşnak hemşerilerimiz üzerinden “Kusturmalı Boşnak S…..” olarak nitelendirmiştir

Rasim Ozan Kütahyalı’nın bu alçakça ifadeleri değil Boşnak halkına, hiçbir halka karşı sarf edilemez. Bu ifadeler son derece tahrik edicidir, aşağılayıcıdır ve yapılan kelimenin tam anlamıyla ırkçılıktır. Boşnaklar ülkemizin ve Balkan coğrafyasının onurlu, gururlu ve şerefli bir parçasıdır” denildi.

Vatandaşlara çağrıda bulunan dernek yönetimi “Tüm halkımızın tepkisini dile getirmek için Rtük şikayet hattı 444 11 78 i aramalarını rica ediyoruz”dedi.

Öte yandan Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaklara yönelik skandal sözleri nedeniyle RTÜK’ün acil toplantı yapacağı öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER