Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa tatlısı, YÖREX’te

Mustafakemalpaşa tatlısı, YÖREX’te
Bu haber 15 Ekim 2015 - 11:01 'de eklendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), bu yıl 6.’sı düzenlenen Antalya Yöresel Ürünler (YÖREX) Fuarı’nda yöresel ürünlerin tanıtıldığı 150 metre kare büyüklüğünde Bursa standı kurdu. Bursa’daki oda ve borsaların kat ıldığı stand ile BTSO, şehrin markalarını ulusal ve küresel ölçekte tanıttı.

BTSO, bu yıl da YÖREX Fuarı’na damgasını vurdu. Bursa ekonomisinin kalkınması ve güçlenmesi için projeleri hayata geçiren BTSO, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle 7-11 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen Antalya YÖREX Fuarı’na ilçe oda ve borsaları katıldı. 6. Antalya YÖREX Fuarı’na daha önce 2 kez katılan BTSO, fuar alanında kurduğu 150 metrekarelik Bursa standı ile Bursa’nın marka değerlerini Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen ziyaretçilere tanıtıyor.

Türkiye’nin 68 ilinden 101 oda ve borsa, 11 kalkınma ajansı, 52 kurum ve 224 firma olmak üzere toplam 388 iştirakçinin yer aldığı fuarda, ‘Bursa’ denince akla gelen tüm ürünler BTSO’nun tanıtım standında yer aldı.

BURSA STANDINDA İSE EN ÇOK İLGİYİ MUSTAFAKEMALPAŞA TATLISI GÖRDÜ

 

Kestane şekeri, incir, armut, maden suyu, bıçak, Gedelek turşusu, Gemlik zeytini ve havlu gibi Bursa ile özdeşleşmiş ürünlerin sergilendiği stand’ta Mustafakemalpaşa tatlısı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

BTSO öncülüğünde hazırlanan Bursa standına ilçe oda ve borsalardan da destek geldi. Organizasyona Gemlik TSO ve Borsa, İznik TSO, Mustafakemalpaşa Borsa ile Orhangazi TSO da katkı sağladı.

HİSARCIKLIOĞLU VE ÇAVUŞOĞLU BTSO STANDINI GEZDİ

Fuarın açılışını gerçekleştiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu BTSO standını yakından inceledi. Bursa oda ve borsalarının standlarını birer birer gezen Hisarcıklıoğlu ve Çavuşoğlu, Gemlik zeytini, Gedelek turşusu ve Mustafakemalpaşa tatlısının tadına baktı. Hisarcıklıoğlu ve Çavuşoğlu’nu BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Akça, Hasan Gürses ve Nuri Körüstan ile ilçe oda ve borsa başkanları ağırladı.

Birçok markası ile Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi olan Bursa’nın bu başarısını YÖREX Fuarı’nda da gösterdiğini söyleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Başta BTSO olmak üzere bu güzel standı kurarak ürünlerini sergileyen oda ve borsalarımıza teşekkür ederim” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by