Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa TSO Orta Avrupa’yı Fethetti

Mustafakemalpaşalılar Orta Avrupa’da Estergon kalesini oradan Viyana’yı fethetti. Şanlı Tük Bayrağını gururla dalgalandırdı.

Mustafakemalpaşa TSO Orta Avrupa’yı Fethetti
Bu haber 16 Kasım 2018 - 17:05 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği yurt dışı gezisiyle Orta Avrupa’yı Fethetti. 5 Gece 6 Gün sürecek olan Orta Avrupa Kültür Gezisine ilçeden yaklaşık 20 kişilik grup katıldı.

Geziye katılanlar Viyana, Prag, Bratislava ve Budapeşte gibi Avrupa’nın önemli kentlerini ziyaret ederek yepyeni bir kültürü yakından tanıma şansı buldu. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği gezide, Avrupa’nın en güzel kentlerinde tarihi ve kültürel mekanların tanınması sağlandı. Viyana’daki opera binasından müzeler bölgesine, Budapeşte’de Estergon’dan (Esztergom), Mathias Katedrali’ne kadar birçok mekanı gezen heyet, şehirlerin köklü kültürel ve tarihi yapısını da yakından inceledi.

Plevne’de Avrupa’nın en büyük ikinci nehir havzasına sahip olan Tuna Nehri’ni de yakından gören grup, nehirdeki tekne gezisi ile de Balkanları farklı bir açıdan gözlemlediler.

Gezi Programının ilk durağı Macaristan’ın başkenti Budapeşte oldu. Gezinin en dikkat çeken yanı TSO Başkanı Tekin Uzkınay’ın Estergon Kalesi önünde Türk Bayrağı ve Estergon Kalesi Marşı ile video çekmesi oldu.

Sosyal Medyada yayınlanan video da Şanlı Türk Bayrağının dalgalandığı anı izleyenler duygu dolu anlar yaşadı. T.C. Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ı makamında ziyaret eden heyetin gezisi daha sonra Avrupa’nın kültür başkenti Viyana ile devam etti. Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Orta Avrupa gezisi Prag şehri ile son bulurken, katılımcılar Avrupa’yı yakından tanımanın yanı sıra ömür boyu unutamayacakları güzel anılar da biriktirdi.


 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER