Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa TSO’dan Basın Açıklaması

Mustafakemalpaşa TSO’dan Basın Açıklaması
Bu haber 29 Ekim 2018 - 23:24 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede yer alan iddialara Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odasından yanıt geldi. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odasından gelen basın açıklamasında şu ifadelerde bulunuldu.

MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET ve SANAYİ ODASI’NDAN KAMUOYUNA ÖNEMLİ AÇIKLAMA
İlçemizde yayınlanan yerel bir gazetede çıkan haber dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odamız haksız yere töhmet altında bırakılmıştır.
1- Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası geçmiş dönemden beri ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere gıda, giyim ve kırtasiye yardımı yapmaktadır.
2- Bu yardım parası; bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden,bu amaca yönelik olması kaydıyla gönderilmiştir.
3- Bütün işlemler Yönetim Kurulumuz üyeleri arasından oluşturduğumuz İhale Komisyonu tarafından ve mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmiştir.
4- Komisyon huzurunda yapılan Kapalı Zarf Usulü İhale sonucunda; işler, açılan zarflarda en düşük fiyatları veren teklif sahiplerine verilmiştir.
5- Bu suretle Odamız kendi mevzuatının gereklerini yerine getirmiştir.
6 – Söz konusu haberde geçen ve eleştirilen “Meclis Üyesinin İhale Alması” hususunda ise; Odamızın halen geçerli olan mevzuatı “bazı kurumların yasalarında olduğu gibi” meclis üyelerinin ihalelere girmesine” engel değildir.
Giyim işi için iki firmadan teklif alınmış; biri %30 diğeri de % 35 indirim yapmıştır. Neticede,söz konusu iş “en düşük teklifi veren” firmaya verilmiştir.
Bu sayede sadece giyim ihalesinde yapılan indirim ile fazladan ihtiyaç sahibi 140 öğrenciye daha giyim yardımı yapılması sağlanmıştır.
İlçemizin en büyük ve saygın sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası’nın; mevzuata uygun olarak yapmış olduğu bu ihalenin araştırılmadan, incelenmeden ve kendilerinden bilgi alınmadan kulaktan dolma haberlerle karalanması, sadece Ticaret ve Sanayi Odamıza değil ilçemize de zarar verecektir.

MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET ve SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER