Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da 9. sınıflar bilgi yarışması yapıldı

Mustafakemalpaşa’da 9. sınıflar bilgi yarışması yapıldı
Bu haber 12 Mayıs 2017 - 21:58 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Orta öğretim 9. Sınıflar bilgi yarışması 10 mayıs saat 14:00´da İlçe Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

İlçe okullarında öğrenim gören orta öğretim 9’ncu sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada İbrahim Önal Fen Lisesi 80 puanla birinci oldu.
İlçe Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Orta öğretim 9’ncu Sınıflar bilgi yarışması geçtiğimiz Çarşamba günü saat 14:00´da İlçenin Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan yarışma öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe açılış konuşmasını yaptı.

Konuşmasında; Bilginin önemine değinen ve orada bulunan bütün yarışmacıların aslında birinci olduğunu fakat yarışmaların doğası gereği bir sıralama yapılması gerektiğini belirtti. Yarışmaya katılan bütün okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dileyen Efe, bu yarışmanın düzenlenmesindeki katkılarında ötürü İlçe Belediye Başkanlığına teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe´nin açılış konuşmasından sonra yarışmaya geçildi.

Yarışma sonucunda İbrahim Önal Fen Lisesi 80 puanla birinci, Özel Mustafakemalpaşa Fen Lisesi 75 puanla ikinci ve Sedat Karan Anadolu Lisesi 70 puanla üçüncü oldu. Ayrıca yarışma sonunda bir ödül töreni düzenlendi. Birinci olan okul öğrencilerine hediyelerini Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, ikinci olan okul öğrencilerine hediyelerini Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ekrem Uğurlu, ve üçüncü olan okul öğrencilerine ise hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe takdim etti. Diğer yandan yarışmaya katılan bütün okulların yarışmacı öğrencilerine birer kitap hediye edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER