Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da Karışıklığa Neden Olan Okulun İsmi Değiştirildi!

Mustafakemalpaşa Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ismi, ilçede aynı ismi taşıyan okul ile karışıklığa neden olduğu gerekçesiyle değiştirildi.

Mustafakemalpaşa’da Karışıklığa Neden Olan Okulun İsmi Değiştirildi!
Bu haber 06 Eylül 2018 - 21:51 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ Hasan Celal Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Mustafakemalpaşa Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam eden okul ile aynı adı taşıyan Lalaşahinpaşa Ortaokulu arasındaki isim benzerliği karışıklıklara sebep olmaktaydı. Evrak ve posta gönderilerinde, ilçe genelinde yapılan ÖSS, KPSS, Açıköğretim vb. sınavlarda, yerel ve genel seçimlerde yaşanan aksaklıklar ve karışıklar sebebi ile okul isim değişikliği ihtiyacı doğmuştur.

Söz konusu karışıklıkların yaşanmaması adına İlçemiz Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ismi, İlçe Milli Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gerekli yazışmaları ve çalışmaları sonucunda “Hasan Celal Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak değiştirilmiştir. İlçemize hayırlı olsun.”denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER