Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da Öğretmenler Günü Kutlandı

Mustafakemalpaşa’da Öğretmenler Günü Kutlandı
Bu haber 25 Kasım 2018 - 7:56 'de eklendi.

Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanıyor. Tüm yurtta olduğu gibi ilçede öğretmenler günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı programlarla kutlandı.

Heykel meydanında çelenk sunma töreni ile başlayan etkinliklere Belediye Düğün Salonu’nda devam edilirken, ilçedeki tüm müdür ve öğretmenler çelenk sunma töreninde hazır bulundu. Çelenk sunma töreninin ardından Belediye Düğün Salonu’nda devam eden programa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Yzb. Mehmet Böberci, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, Emniyet Müdürlüğü Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, sivil toplum örgütleri, öğretmenler, öğrenciler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Belediye düğün salonuna geçen kalabalık, burada 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerin düzenlediği müzik resitalini dinledi.

Şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere, tavsiyelerde bulunuldu. Burada bir konuşma yapan İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Efe, “Yeni öğretmenlerimize meslek hayatlarında başarılarla dolu günler diliyorum. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğu tüm dünya tarafından kabul görmüştür. Bu bakımdan öğretmenlik mesleğini yapan tüm meslektaşlarımızın, bu mesleğin tüm gerekliliklerini yerine getireceğinden ve layık olacaklarından şüphem yoktur. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günlerini en içten ve samimi duygularımla bir kez daha kutluyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER