Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da şarbon iddiası!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Bursa’daki temasları çerçevesinde CHP İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Mustafakemalpaşa’da şarbon vakası görüldüğüne dair bilgiler ulaştığını iddia ederek açıklamalarda bulundu.

Mustafakemalpaşa’da şarbon iddiası!
Bu haber 11 Eylül 2018 - 18:08 'de eklendi.

CHP Bursa Milletvekillerinin hazır bulunduğu basın toplantısının açılışında konuşan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Mustafakemalpaşa ilçesinde şarbon vakası görüldüğü iddialarına dikkat çekti ve ilgili makamları konuyla ilgili resmi açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatmaya çağırdı.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA ŞARBON VAKASI GÖRÜLDÜĞÜ İDDİASI

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Mustafakemalpaşa’da şarbon vakası görüldüğüne dair bilgiler ulaştığını belirterek şöyle dedi: “Toplantıya başlarken sizinle paylaşmak istediğim bir konu var. Dünden beri araştırıyoruz, arkadaşlarımız çeşitli görüşmeler yapıyor. İlçe başkanımız da konuyla yakından ilgili. Bize ulaşan bilgilere göre, Mustafakemalpaşa ilçemizde şarbon vakası görüldüğü ve sayının da 39 olduğu konusunda bir söylem geliştiriliyor. Bu konuyla ilgilenen doktor bir haftalığına izne çıkarılmış. İlçedeki arkadaşlarımız konuyla ilgileniyor, bazı hastalara da ulaşıldı. Bu konu doğru mudur, yanlış mıdır? Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’ndan resmi olarak bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.”

İddialara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Açıklamada Bursa’da şuana kadar herhangi bir şarbon vakasına rastlanılmadığı belirtildi. Bursa il merkezi ve ilçelerinde vatandaşların getirdiği numunelerin de incelendiğini ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, “Vatandaşların getirdiği numunelerin yanı sıra müdürlük olarak ta çeşitli incelemelerde bulunduk.Yapılan tahliller negatif çıktı. Yani Bursa’da an itibari ile rastlanılan bir şarbon vakası yok” dedi. Şarbon nedeniyle herhangi bir vakanın gelmediğini de ifade eden İl Sağlık Müdürlüğü yetkililer, “Birkaç hayvan ölümü nedeniyle vatandaşlar paniğe kapılmış. Ancak bize şuana kadar intikal eden bir vaka yok” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER