Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da Şarbon Vakası Yok!

Mustafakemalpaşa’da ortalığı ayağa kaldıran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un, şarbon iddiası asılsız çıktı. İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, “Vatandaşlarımızdan herhangi bir şey saklamamız söz konusu dahi değildir.” dedi.

Mustafakemalpaşa’da Şarbon Vakası Yok!
Bu haber 13 Eylül 2018 - 13:42 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, tarafından ortaya atılan Mustafakemalpaşa ilçesinde şarbon vakası görüldüğü iddialarına ilişkin Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Tarım Müdürü ve İlçe Sağlık Müdürüyle birlikte bir açıklama yapıldı.

Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Vatandaşlarımızdan herhangi bir şey saklamamız söz konusu dahi değildir. İnsanlarımız müsterih olsunlar, İlçemizde Şarbon vakası yoktur.’ dedi.

Yapılan açıklama Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Tarım Müdürü ve İlçe Sağlık Müdürü eşliğinde gerçekleştirildi.

“İLÇEDE ŞARBON VAKASI YOK”

Birinci ağızdan yapılan açıklamaya göre Mustafakemalpaşa İlçesinde Şarbon iddiaları asılsız çıktı. Sabah saatlerinde basın mensuplarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı “ilçede Şarbon vakası iddialarının asılsız olduğunu, şarbon vakası bulunmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu. ‘İlçemizde kayıtlı 45 bin civarında büyükbaş ve 75 bin civarında da küçükbaş hayvan bulunmaktadır ve ilçede yaşayan insanların bir bölümü geçimini hayvancılıktan sağlamaktadır.

Ortaya atılan bu iddialar, sadece ilçede hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlarımızı değil bu işle uğraşan, ticaretini yapan her kesime zarar vermektedir. İddialar tamamen asılsızdır. Birinci ağızdan söylüyoruz ki; İlçemizde şarbon vakası yoktur. İlçemizde şarbondan ölen hayvan yoktur. Herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuru da bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımızdan herhangi bir şey saklamamız söz konusu dahi değildir. Samsun’un Tepecik ilçesinde olduğu söylenen ve asılsız çıkan iddialar, sosyal medya yoluyla yayılmış, bu iddialar İlçemizin Tepecik mahallesinde ortaya çıkmış gibi çarpıtılmıştır. Vatandaşlarımız, üreticilerimiz, tüketicilerimiz, süt ve süt ürünleriyle ilgili ticaret yapan insanlarımız müsterih olsunlar, ilçemizde Şarbon vakası yoktur.’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER