Mustafakemalpaşada sürpriz MHP’de Yeni Bir İsim; “ Ahmet BEYGİRCİ”…

24.08.2020

23 Ağustos Pazar günü Etibank Aile çay bahçesinde gerçekleşen kongrede MHP eski ilçe başkanı Nebih Algan’ın ilçe başkanlığından çekilip ,Ahmet Beygirci’nin listesine devam oyu vermesi süpriz oldu.

Kongrede MHP eski ilçe başkanı Nebih Algan konuşmasında şunları söyledi.

 “Bu süreçte çok çalıştık, yorulduk, emek harcadık ama birlik beraberlik adına yaptığımız çalışmaların doğruluğunu, güzelliğini sağlamış olduğumuz ittifak bütünlüğü ile ilçemizde başarıya ulaştığını görmüş olduk. Lakin bu ilerleyen süreçte bu denli özverili ve gayretli çalışmamıza karşı;  şuursuzca ortaya atılan bir karalama çalışmasının içinde buldum kendimi. Tarafıma yöneltilen iftiralar yalanlar dedikodular ve iddialar asılsızca kontrolümden çıktı. Gönül rahatlığıyla inanıyorum ki; karalamalar çok geçmeden son bulacaktır. Ve son bulacağı ana kadar yönetimsel olarak başkanlık görevimi birbirinden kıymetli ve irade sahibi yöneticilerinden herhangi birine bırakacak olsam dahi bir adım ileriye taşıyacağına inancım tamdır.”dedi.

Daha sonra huzura gelen  Beygirci şunları söyledi.

Bugün 13 olan Mustafakemalpaşa ilçe kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Başta tüm Türkiye’ye ve Mustafakemalpaşamıza hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum. Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımız Sayın Dr Devlet Bahçeli Bey’e genel merkez yöneticilerimize, il başkanımız Sayın Cihangir Kalkancı bey’e ve bugüne kadar omuz omuza çalıştığımız Sayın Nebih Algan’a teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Ahmet Beygirci’nin bir kaç gün önce Meclis üyeliğinden istifa edip son dakika ilçe başkanlığı seçimine tek liste ile giren Beygirci salonda hem listesinden hem de solondaki üyelerden büyük alkış topladı.

Ahmet Beygirci’nin tek listesi Pazar günü üyelerden kabul oyu aldı, yoğun bir katılımın olduğu gözlerden kaçmadı.

13. genel kurula misafir akını vardı,      İl Başkanı Sn. Cihangir Kalkancı Bursa Ülkü Ocakları Baskan’ı Cahit Özdemir, MDK üyesi Muhammed Tekin,MDK üyesi Mehmet Azar, İl Başkan Yard. Tarkan Gani,İl hukuk kurul üyesi Ahat Şanlı, Karacabey İlçe Başkanı  Hilmi Kaya, İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Cengizhan Bedir katılım sağladı.

MHP il başkanı Cihangir Kalkancı kongre sonrası Ahmet beygirci ve yönetimini tebrik ederek salondan ayrıldı.

Ahmet Beygirci’den boşalan Meclis koltuğuna ise yine MHP’li bir isim Erdem Erdoğan geldi.

Derler ya siyaset’te 24 saat uzun gerçekten 48 saat’te ilçemizdeki cumhur ittifakı ortağı MHP’de çok enteresan ve çok stratejik hamleler gerçekleşti. Şimdi bundan sonra ne olacak MHP’de yeni stratejik hamleler gelecek mi yaşayarak göreceğiz.

Taze bir kan değişikliği ilçe siyasetinde nasıl bir etki yaratacak? Tecrübeli isim Ahmet Beygirci ve yeni ekibi Mustafakemalpaşa için devraldığımız hizmet bayrağı yarışını bundan sonra ilçemizin en iyi şekilde temsil edeceğiz dedi.

HAYRETTİN GÖK

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.