Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü!

Mustafakemalpaşa’da telefonla aradıkları Nurkan E.’yi (75), kendilerini ‘polis’ olarak tanıttıktan sonra dolandırmaya çalışan 2 kişi, tutuklandı.

Mustafakemalpaşa’da Telefon Dolandırıcılarına Suçüstü!
Bu haber 13 Eylül 2018 - 19:31 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’da kendilerini polis olarak tanıtan 2 zanlı yaşlı kadını dolandırmaya çalışırken suçüstü yakalandı O anlar kameraya böyle yansıdı.

Mustafakemalpaşa’da telefonla aradıkları Nurkan E.’yi (75), kendilerini ‘polis’ olarak tanıttıktan sonra dolandırmaya çalışan 2 kişi, yakalanıp, tutuklandı.

Son yıllarda, yapılan uyarılara rağmen giderek artan, telefonla kendilerine polis süsü veren şahısların yaşlıları dolandırma vakalarından biri, İlçe polisinin başarılı bir operasyonu sonucu önlendi. Asayiş büro amirliği İlçede yaşayan yaşlı bir kadının dolandırılmak üzere olduğu bilgisine ulaşınca, nefesleri kesen bir operasyon başlattı.

Kendilerine polis süsü vererek, 1943 doğumlu Nurkan E.(75) İsimli yaşlı kadını arayan dolandırıcılar, yaşlı kadına banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini ve hesaplarını kurtarmak için, yapması gerekenleri anlatacaklarını söyleyerek, yaşlı kadının banka hesaplarından, kendi banka hesaplarına para yatırması için ikna ettiler.

Dolandırıcıları gerçek polis sanan Nurkan E., kendi banka hesabındaki 90.000 TL. parayı, dolandırıcıların hesabına EFT ettikten sonra, 2 telefon dolandırıcı ile birlikte bankadan çıkarak, evindeki altın ve paraları da şahıslara vermek üzere ikamet ettiği adrese gitti. Bu sırada eve ulaşan kadını takip eden Muhammed Furkan C. (20) ve Sait Y. (35) eve girerek altın ve paralarını aldı.

Mustafakemalpaşa polisinin titizlikle takip ettiği şahıslar, suçüstü yakalandı. Adliyeye sevk edilen Muhammed Furkan C. ve Sait Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Yetkilileri, vatandaşları bu tür olaylar karşısında uyararak, “Polis hiçbir zaman sizden bu şekilde bir para talebinde bulunmaz, vatandaşlarımız böyle bir durumla karşılaştıklarında derhal Emniyet Müdürlüğüne bildirsinler.’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER