Mustafakemalpaşa’da toplu ulaşımda mobil uygulama devri

Mustafakemalpaşa Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi vatandaşların ulaşım hayatını kolaylaştıracak devrim niteliğinde yeni bir akıllı uygulama hizmetini devreye soktu.

11 Ocak 2018 - 21:29 'de eklendi.
resim

Mustafakemalpaşa Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Türkiye’de 8 ilde olan BURSA’da henüz gerçekleştirilemeyen bir ilki Mustafakemalpaşa’da hayata geçirerek vatandaşların ulaşım hayatını kolaylaştıracak devrim niteliğinde yeni bir akıllı uygulama hizmetini devreye soktu.

79 nolu Mustafakemalpaşa Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından kullanıma sunulan uygulamanın adı “Mustafakemalpaşa Halk Otobüsleri” Bu uygulama ile vatandaşlar Mustafakemalpaşa’da şehir içi toplu taşıma araçlarının hareket saatlerini, araçların güzergahları ve bulunduğu durağa varış saatlerini öğrenebilecek.  “Mustafakemalpaşa Halk Otobüsleri Uygulaması” kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği bir şekilde hazırlanmış.

Durakta otobüs bekleme derdine son veren uygulamayla, ister evden ister cep telefonundan beklediğiniz otobüsün kaç dakika sonra durakta olacağını öğrenip, gideceğiniz yere hangi otobüsleri kullanarak ulaşabileceğinizi de görmek mümkün.

İlçe halkının kullanımına sunulan “Mustafakemalpaşa Halk Otobüsleri” uygulamasının şimdilik Android sürümünün mevcut olduğu aktarılırken IOS işletim sistemine sahip cihazlar içinde aynı uygulamanın yapılacağı ve kullanıcıların deneyimine sunulacağı bildirildi.

Mustafakemalpaşa Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinden yapılan açıklamada “Türkiye’de 8 ilde olan BURSA’da henüz gerçekleştirilemeyen bir ilki MUSTAFAKEMALPAŞA’da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçe halkından olumlu tepkiler alıyoruz. şimdilik android  telefonlar için uygulamayı hayata geçirdik, pek yakında IOS cihazlar içinde uygulamamız olacak”denildi.

UYGULAMADA NE VAR

  1. Tüm Hatlar
  2. Otobüs Hareket Saatleri (Hafta içi – Hafta sonu)
  3. Güzergahlar
  4. İstek Şikayet ve Öneri

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamaya duraklarda bulunan durak kodunu yazarak veya QR kodunu taratarak otobüslerin bulunduğunuz duraktan ne zaman geçeceğini öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı Android işletim sistemine sahip Akıllı cihazlar için Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.mkpho.mkpdbs

VATANDAŞA GÖRE UYGULAMADA EKSİK OLAN VE OLMASI GEREKENLER

Uygulamayı indirip kullanmaya başlayan bazı vatandaşlar memnuniyetini dile getirirken bazı eksikliklerinde olduğunu belirtti.
Vatandaşın taleplerinden bazıları şöyle “En yakın Bukart bayii ve yükleme noktası harita üzerinden görülebilme imkanı, Bulunduğu konuma en yakın durağı bulabilecek ve durak üzerinden hangi hatların geçtiğini görüntülenmesi, Beklenen otobüsün nerede olduğu harita üzerinden görülebilmesi ve anlık olarak takip edilebilmesi”

 

1 2 3 4 5 6 12