Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da Ulu Önder Atatürk Saygıyla Anıldı

Mustafakemalpaşa’da Ulu Önder Atatürk Saygıyla Anıldı
Bu haber 11 Kasım 2018 - 15:18 'de eklendi.

İstiklal Mücadelesinin baş kahramanı ve Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80’inci yıl dönümünde, ilçede düzenlenen törenlerle saygıyla anıldı.

Resmi anma töreni İlçenin Heykel Meydanındaki Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, ilçede görev yapan protokol üyelerinin tamamı eksiksiz katılırken, Askeri erkanın yanı sıra, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de törende yerini aldı. İlçenin çeşitli okullardan gelen öğrenciler de Atatürk heykelinin etrafını sardı. Büyük Önderin vefat saati olan 09.05’te ilçenin büyük bölümü sirenlerle yankılandı. Yolda yürüyen vatandaşlar ve araçlar durdu. Sürücüler araçlarından inerek Ata’ya saygı duruşunda bulundu. 1 dakika boyunca çalan siren sesleri ile ilçe halkı, Ulu Önder’in aramızdan ayrılışına göz yaşı döktü.
HAYAT 1 DAKİKA DURDU
Diğer yandan bölgede ve OSB bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların da sirenlerini çaldığı, fabrika işçilerinin de Ata’ya saygı duruşunda bulunduğu ve 1 dakika boyunca üretimlerin yapılmadığı öğrenildi. Okullar ise kendi anma törenlerini düzenledi. Tüm okullarda öğretmen, öğrenci ve veliler, Ulu Önder için saygı duruşunda bulundu. Ulu Önder ile ilgili şiir ve kompozisyonlar okundu. Günün anlamına uygun sergiler açıldı. Ulusal yayın yapan Tek Rumeli Televizyonu da, Ulu Öderi bu yıl, Türkiye’de tek olan ve özel bir ismi bulunan ilçemizde canlı yayınlarla andı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by