Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşa’da su kesintileri ne zaman bitiyor? İŞTE CEVABI..

Mustafakemalpaşa’da su sorunu ne zaman çözülecek ? Mustafakemalpaşa’da su kesintisi olacak mı ? Detaylar haberimizde…

Mustafakemalpaşa’da su kesintileri ne zaman bitiyor? İŞTE CEVABI..
Bu haber 21 Eylül 2017 - 10:00 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa’da su sorunu ne zaman çözülecek ? Mustafakemalpaşa’da su kesintisi olacak mı ? Detaylar haberimizde… Bunaltıcı sıcakların hakim olduğu Mustafakemalpaşa’da su kullanım oranları artınca, şebekeler yetersiz kaldı. Bu nedenle yaşanan su sorunu vatandaşları mağdur etti.

İlçe halkı su kesintileriyle boğuşup tepki gösterirken bir yandan da su sorunu ne zaman çözülecek ? konusunu merak ediyor.

Buski‘den edinilen bilgiye göre; “Mustafakemalpaşa’da su kullanımının en çok akşam saatlerinde olduğu ifade edilirken, isale hatlarının yetersiz kaldığı ve ilçenin yağış almadığı bildirildi.

KULLANIM ARTTI BASINÇ YETERSİZ KALDI

İlçede depolara ne kadar takviye yapılsa da su seviyesi yeterli olmayınca bazı mahallelerde sular hiç akmazken bazı mahallelerde ise ip gibi aktığı kaydedildi. Mustafakemalpaşa’da su sorunu yağışların başlamasıyla birlikte çözülecektir” denildi.

Buski’nin “Yağışlar başlayınca sorun çözülecek!” cevabını duyan bazı vatandaşlar “Yağmur duasında çıkalım, işimiz Allah’a kaldı” dedi.

 

‘MUSTAFAKEMALPAŞA İÇİN TEYEMMÜM VAKTİ’

Yaşanan su sorununa vatandaşlardan tepkiler de gecikmedi. Özellikle sosyal medyada su sorununu dile getiren vatandaşlar, yaptıkları eleştiriler ile hem güldürdü hem düşündürdü. Bazı vatandaşlar duruma “Mustafakemalpaşa için teyemmüm vakti” diyerek esprili bir şekilde tepki gösterirken, bazı vatandaşlar da bulundukları mahallede suyun ya hiç akmadığını ya da çok az aktığını belirterek mağdur olduklarını dile getirdi. Vatandaşlar, yaşanan sorunla ilgili yetkililerin de sorunun çözümü noktasında gerekeni yapmalarını istedi.

Sadettin AKKOYUNLU Bakan Yardımcısı Harun TÜFEKÇİ ile görüştü.

Öte yandan AK Parti İlçe Başkanı Sadettin AKKOYUNLU Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun TÜFEKÇİ’yi makamında ziyaret etti.
İlçede proje aşamasında olan içme suyu baraj projesi hakkında istişarelerde bulundu. AKKOYUNLU; “Bir an önce İlçemizin 100 yıl su sorununu çözmek için kendilerinden destek istedik. Su sorunları için kalıcı çözümlerle ilçemize neşter vurulacağı sözünü aldık. Bizlerde teşkilat olarak kalıcı hizmetler için gece gündüz durmadan çalışacağız” dedi.

21685997

YILBAŞINA YETİŞECEK!

İlçede tüm hızıyla yapımı devam eden ve su sorununu çözüme kavuşturacak su deposu inşaatlarının da yılbaşına kadar yetiştirileceği öğrenildi.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA NE ZAMAN YAĞMUR YAĞACAK ?

İşte Mustafakemalpaşa için 7 Günlük Hava Durumu

Mustafakemalpaşa’da 22 Eylül Cuma günü yağış bekleniyor.

havadurumu

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER