Mustafakemalpaşa Haber

Mustafakemalpaşalı çiftçi gelen zamlara isyan etti!

Gübre ve İlâca Yüzde Yüz Zam Geldi, Çiftçi İsyan Etti. Gübre ve tarım ilâcı fiyatlarına bir yılda yüzde yüz zam geldiğini ileri süren çiftçiler tepkili. Mustafakemalpaşalı çiftçiler, gübre ve ilâç fiyatlarına yüzde yüz zam geldiğini söyledi.

Mustafakemalpaşalı çiftçi gelen zamlara isyan etti!
Bu haber 11 Eylül 2018 - 16:11 'de eklendi.

Mustafakemalpaşalı çiftçiler, gübre ve ilâç fiyatlarına yüzde yüz zam geldiğini söyledi. Mustafakemalpaşa’da çiftçilik yapan Ersin Demir, geçen yılki gübre fiyatlarıyla bu yılki gübre fiyatlarını elindeki listeden tek tek gösterdi. Fiyatların bir yılda ikiye katlandığını ifade eden Ersin Demir, “Geçtiğimiz yıl 50 kiloluk üre gübresi 67 liradan satılırken bu yıl 103 lira. 50 kiloluk şeker gübresi 35 liradan satılırken, bu yıl 65 lira. Aynı şekilde 50 kiloluk 18.46 gübresi 2017 yılında 89 liradan satılırken, bu yıl ise 170 liradan satılmakta. Liste bu şekilde uzayıp gidiyor. Damlama sulama hortumları var.

Bir top hortum 3 dönüm araziye yetiyor. Geçtiğimiz yıl bir topu 300 liraydı. Bu yıl ise 450 lira. Mazot geçtiğimiz yıl ağustos ayında 5.02 liraydı, şimdi ise 6.28 kuruş. Bu yıl ben bir dönüm domates tarlasına 2 bin lira masraf yaparken, önümüzdeki sezon için bu fiyatlar durduğu sürece benim masrafım 4 bin lira. Bu fiyatlar bu şekilde devam ederse önümüzdeki sezon birçok kimse gübre atamaz duruma gelecek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER