ÖNCE TOPRAK.SONRA TOHUM.SONRA EMEK AMA EN GÜZELİ ALINTERİ VE BEREKET…

08.07.2020
ÖNCE TOPRAK.SONRA TOHUM.SONRA EMEK AMA EN GÜZELİ ALINTERİ VE BEREKET…

 Borsamiz . Üyelerine  ve Çifcilerimize hizmet vermeye devam ediyor….

      Borsamiz hizmet binasinda üyelerimize tescil.egitim toplantilari .bilgilendirme seminerleri  gibi konularla hizmet ederken.canli faaliyet konularinda da . Borsamizin 11.000 mk bahcesinde de 10 adet depo . Tir Kantari. Tahil pazari ve harmanyeri adini verdigimiz  7.500 mk lik acik sahasiyla üyelerimizin müstahsillerden arpa.bugday ve misir gibi urunlerini degerinde alarak hem ureticimizin hemde tuccarimizin uygun ortamda alisveris yapmalarini saglamaktadir…Bölgemiz topraklarinda buğday verimi ortalama dönümbaşına 550 kg arpa 450 kg  olup iklimsel koşullara göre artiş veya azaliş göstermektedir.Günlük fiyat ortalamaları ise Buğday 1.50 tl. Arpa 1.30 tl  civarinda seyretmektedir.

       Tarimda devrim niteliği taşiyan TURİB ( Türkiye Ürün İhtisas Borsası) ‘e Ortak olarak Borsamizin geleceğine yatirim yapip TURİB Acentesi olarakta üyelerimizi ve çifçimizi dijital platforma taşıdık.Artik  alim satimlar Ülkemizin heryerindeki Lisansli depolardan yapilabilmektedir…Bölgemiz çifcileri ürünlerini gönül rahatliğiyla teslim ederken.tüccarlarimiz   dijital ortamda  alim satim yapabilmektedirler.

       Üyelerimize en iyi hizmeti sunabilmek icin bu yola ciktigimizi hicbir zaman unutmadik. Borsa meclisimizi oluştururken her meslekten yöneticilerimizi seçmeye özen gösterdik ve bunun meyvelerinide toplamaya başladik.

       Önceligimiz Ülkemize.Şehrimize.İlçemize.Üyemize ve Çifcimize hizmet…..

HAYRETTİN GÖK

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.