Mustafakemalpaşa Haber

Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’ hizmete açıldı

Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’ hizmete açıldı
Bu haber 10 Kasım 2015 - 9:51 'de eklendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’ya yapılan ‘Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’ törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi, sulama göletleri, çiftçiye ekipman desteği, kırsal yerleşim alanlarına hizmet binaları ve ürün toplama merkezleri ile 17 ilçede başlatılan kırsal kalkınma hamlesini sürdürüyor., Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’nın Ovaazatlı Mahallesi’ne kazandırılan biber kurutma tesisi de açıldı.

 

 

Başkan Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye verdiği desteğe işaret ederek, “Ovaazatlı’da yapımına Özel İdare tarafından başlanan biber kurutma tesisini, yeni yasa ile Özel İdare’nin kapatılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak biz tamamladık. Yoğun bir çalışmayla tesisin eksiklerini tamamladık. Üreticilerimizin ürünlerini taze olarak kısa vadede pazarlamanın yanında artık kurutup, ambalajlayarak daha uzun vadede dünya pazarlarına sunma imkanı bulacak. Bu bölgede biber üretimi yoğun olduğu için biber kurutma ön planda olsa da bu tesis sayesinde kurutmaya elverişli tüm ürünler kurutulacak. Ürünün yeni pazarlara açılmasıyla birlikte çiftçimiz daha çok kazanacak. Ovaazatlı’ya kazandırdığımız bu tesis, bölgeye değer katacak” diye konuştu.

 

 

Altepe, kırsal kesimden göçün önlenmesini önemsediklerini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak yetkilerimizi en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bütünşehir uygulaması ile de tüm ilçelerde çalışmalarımız sürüyor. Tüccara itibar, devlete istikrar lazım… Bursa, üreten ve kalkınan bir şehir, her alanda gelişme var. Kırsal kalkınmada da Bursa öncü olsun istiyoruz” dedi.

 

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Atılgan, tesisin, bölgenin istihdamına katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Ovaazatlı Mahallesi Muhtarı Alaattin Ata da hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

 

Mevcut fabrikanın zemini epoksi ile kaplandı. Betonarme ihata duvarları düzenlendi. Yaklaşık 5000 metrekarelik alan sert zeminle kaplandı. Mevcut 250 metrekarelik fabrika yanındaki eski yapının çatısı da yenilendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by