Mustafakemalpaşa Haber

Park yasağına dikkat, ceza yağacak

Park yasağına dikkat, ceza yağacak
Bu haber 19 Mart 2016 - 17:14 'de eklendi.

Balıkesir caddesi ile Bursa caddesi üzerinde park yasağı uygulaması başladı.

Araçların bu caddelerde parklanması belirli günlerde değil artık her gün yasak. Geçtiğimiz günlerde ilçede gerçekleştirilen ve ilçenin sorunlarının masaya yatırıldığı istişare toplantısından radikal bir karar çıktı. Yaşanan sorunların çözümüne ilişkin bazı kararların alındığı toplantı sonrası ilçenin kanayan yarası haline gelen At arabalarının trafiğe çıkışı yasaklanırken, Bursa ve Balıkesir caddelerinde ise her gün geçerli olmak üzere park yasağı uygulamasına başlandı.

 
Buna göre Öğretmenevinin önünden başlayan sağ tarafa park yasağı, saat meydanına kadar devam edecek. Saat meydanından eski hastaneye kadar yine hergün sağ tarafa park yasağı bulunuyor. Ayrıca saat meydanından tahıl meydanına kadar olan bölgede ise yine park yasağı var.
Bir süreden beri uygulanmaya başlayan park yasaklarına ise olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor. Trafiğin daha rahatladığı bölgelerde, sürücüler de vatandaşlar da uygulamadan memnun görünüyor.

 

CEZA YAĞACAK

 
Alınan karar doğrultusunda İlçe trafik şube müdürlüğüne bağlı ekipler, bu caddelerde sürekli kontrollerde bulunacak ve yasağa uymayanlara cezai işlem uygulayacak. Bu sayede ilçenin ana arterleri olan her iki caddede yaşanan trafik sorunu kısa vadede çözülmüş olacak. Belediye ise, edinilen bilgiye göre, hafta içi Perşembe günleri hariç olmak üzere ilçenin kapalı Pazar yeninin üst katını da otopark olarak hizmete açıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by