Mustafakemalpaşa Haber

“Petek” projesinde ilk toplantı yapıldı

“Petek” projesinde ilk toplantı yapıldı
Bu haber 16 Şubat 2016 - 18:15 'de eklendi.

“Petek” projesinde ilk toplantı yapıldı

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet müdürlüğünün desteklediği ve kamu kurumları ile çok sayıda STK’nın da katkı sağladığı “Petek projesinde” ilk toplantı öğretmenevinde yapıldı. İlçe gençlerinin, özellikle de Dere ve Yeni dere mahallelerinde yaşayan orta okul düzeyindeki öğrencilerin, kötü alışkanlıklarla tanışmalarını önlemek, öğrenim hayatlarına sorunsuz ve uzun bir süre devam etmelerini sağlayarak meslek edinmelerini amaçlayan “petek projesi” için Öğretmenevinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan, İlçe Jandarma komutanı Yzb. Çağlar Özdemir, Dere ve Yeni Dere mahalle muhtarları ve bazı kurum temsilcileri ile çok sayıda mahalleli genç katıldı.
Projeye önderlik yapan ve kendilerini “Alfa grubu” olarak isimlendiren gençler, projenin yayılması ve her iki mahallede yaşayan gençlerin bilinçlendirilerek kötü alışkanlıklardan uzak durulması konusunda algı oluşturdukları belirtildi. Kendi aralarında bazı görev paylaşımı yapan gençler, projeyi daha da genişleterek ilçe geneline yaymak istediklerini söylediler.
Bu tür projelere en başından beri sürekli destek veren Kaymakam Mustafa Masatlı’ya ve İlçe Emniyet müdürü Erol Turan’a teşekkür eden gençler, projenin başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Kaymakam Mustafa Masatlı ise, bu projenin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği olan gençlere tek tek teşekkür etti. Masatlı, Projenin hedefine ulaşması ve ilerlemesi için her zaman gençlerin yanlarında olacaklarını ve gerekli desteğin verileceğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by