ALTIN 462,04
DOLAR 7,7216
EURO 8,9858
BIST 1.124
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 32 °C
Parçalı Bulutlu

Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun

07.04.2016
A+
A-
Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun

Kandil mesajları için tıklayın – Regaip Kandili’nde atılacak en güzel kandil mesajları

 

Regaip Kandiline özel sevdiklerinize ve tüm dostlarınıza iletebileceğiniz Kandil mesajlarını sizler için derledik. Bu gece idrak edilecek olan Regaip Kandili’nde hangi ibadetler yapılır? Hangi dualar okunur? Regaip Kandili ile ilgili merak ettiğiniz detaylar haberimizde. İşte en güzel kandil mesajları..

 

Üç Aylar’ın başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Hicri takvime göre Recep ayının ilk Perşembe gecesini Cuma’ya bağlayan gece olarak kabul edilen Regaip Kandili’nde ibadet etmenin sevabı kat kat fazla. Regaip Kandili’nde sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel kandil mesajlarını sizler için derledik. İşte en güzel kandil mesajları ve yapılacak ibadetler.. Regaip Kandili için sevdiklerinize ve tüm dostlarınıza dualarınız ve dileklerinizi Regaip Kandili mesajları ile iletebilirsiniz. İşte en güzel Kandil mesajları..

 

 

Regaip Kandili veya Regâib Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk Perşembeyi Cumaya bağlayan gece olarak kabul edilir. Recep ayının da ilk cuma gecesi… Allah’ın mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı bir rağbet gecesi…

 

Regaip Kandili Üç Ayların başlangıcıdır. 2016 Regaip Kandili 7 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. 8 Nisan Cuma günü Üç Aylar başlıyor.

 

Üç aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat’le devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda “Bayram”a dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

 

 

İnsan rağbet ettiği değerlere göre rağbet görür. Regaib Kandili ise her türlü arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı, rağbetlerimizi iyiye, doğruya, güzele, faydalı olana, hakka ve hakikate; regaibimizi Rabbimize yöneltme, bütün işlerimizi O’nun rızasına uygun hâle getirme çabasıdır.

 

 

REGAİP KANDİLİNDE YAPILACAK İBADETLER NELERDİR?

 

 

Bu geceye mahsus bir ibadet şekli olmamakla beraber, geceyi tevbe, dua ve ibadetle geçirmek sevap kazanmaya vesile olur.

Üç ayların birincisi olan recep ayının ilk cuma gecesi Regaib gecesi ve 27. gecesi de Mi‘rac gecesidir. Üç ayların ikincisi olan şâban ayının 15. gecesi Berat gecesidir. Üç ayların üçüncüsü olan ramazan ayının 27. gecesi ise Kadir gecesidir.

 

 

Bu geceleri vesile ederek nâfile namaz kılmak, Kur’ân-ı Kerîm okuyarak üzerinde düşünmek, tezekkür ve tefekkür etmek yararlı olur. Peygamberimiz Kadir gecesinde nasıl dua edebileceğini soran Âişe vâlidemize şöyle demesini tavsiye etmiştir: Allahümme, inneke afüvvün tühibbü’l-afve fa‘fü annî (Ey Allahım! Sen şüphesiz çok affedicisin, affetmeyi seversin, beni affet) (Tirmizî, “Da‘avât”, 84).

 

EN GÜZEL REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

 

*Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

 

*Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Regaib Kandilinizi kutlarım.

*Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

*Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabu olsun, kandiliniz kutlu olsun.

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

 

 

EN GÜZEL REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

 

 

*Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Regaib Kandiliniz kutlu olsun.

*Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

*Yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın bütün müminleri bağışlaması dileğiyle. Regaib geceniz mübarek olsun.

*Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimiz bilensin. Açtık gönlümüzü sana, Sen Sen imdat eyle, Sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, imanının bol olsun. Sevgili Peygamberimiz Şefaatçimiz olsun. Regaip Kandilimiz Mübarek olsun!

*İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

 

 

2016 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

 

07 Nisan 2016 Perşembe – Regaib Kandili
08 Nisan 2016 Cuma – Üç Ayların Başlangıcı
03 Mayıs 2016 Salı – Mirac Kandili
21 Mayıs 2016 Cumartesi – Berat Kandili
06 Haziran 2016 Pazartesi – Ramazan’ın Başlangıcı
01 Temmuz 2016 Cuma – Kadir Gecesi
04 Temmuz 2016 Pazartesi – Arefe
05 Temmuz 2016 Salı – Ramazan Bayramı (1.Gün)
06 Temmuz 2016 Çarşamba – Ramazan Bayramı (2.Gün)
07 Temmuz 2016 Perşembe – Ramazan Bayramı (3.Gün)
11 Eylül 2016 Pazar – Arefe
12 Eylül 2016 Pazartesi – Kurban Bayramı (1.Gün)
13 Eylül 2016 Salı Kurban – Bayramı (2.Gün)
14 Eylül 2016 Çarşamba – Kurban Bayramı (3.Gün)
15 Eylül 2016 Perşembe- Kurban Bayramı (4.Gün)
02 Ekim 2016 Pazar – Hicri Yılbaşı
11 Ekim 2016 Salı – Aşure Günü
11 Aralık 2016 Pazar – Mevlid Kandili

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.