Mustafakemalpaşa Haber

Roman öğrencilerin yüzü, TDP ile gülüyor

Roman öğrencilerin yüzü, TDP ile gülüyor
Bu haber 13 Kasım 2015 - 12:17 'de eklendi.

TDP’nin önderlik ettiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, roman öğrenciler tarih ve kültür gezisine çıkarıldı.

Mustafakemalpaşa Emniyet müdürlüğüne bağlı Toplum destekli polislik (TDP) büro amirliğinin gerçekleştirdiği, “Tut elimden” isimli Sosyal koruma ve destek projesine, İlçe Belediyesi, İlçe Milli eğitim müdürlüğü ve İlçe Toplum sağlığı merkezi müdürlüğü de destek verdi.

İlçedeki roman çocuklarının eğitim gördüğü Güner Şenpamukçu ilk ve orta okulu öğrencileri, Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini görüp yaşamaları amacıyla geziye çıkarıldı.

 

HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER

 
Okulda öğrenim gören 10 ila 12 yaş grubundan seçilen öğrenci grupları, otobüslerle önce Yıldırım Belediyesi Kaplıkaya cazibe merkezine götürüldü. Burada minyatür ve dev akvaryumu gezen öğrenciler tesis yetkililerinden çeşitli bilgiler edindi. Daha sonra sırasıyla Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Türk İslam Eserleri Müzesi ve Ulu Camiyi gezen minikler, kentin tarihi hakkında yetkili ağızlardan önemli bilgiler öğrendi.

Balibey Han, Burfaş tesislerinde, Bursa’nın Dünyaca meşhur lezzeti olan İskender dönerini yiyen minik öğrenciler, son olarak Gölyazı (Abolyont) köyündeki Ağlayan çınarı da ziyaret etme imkanı buldu. Yapılan kültür gezisinden oldukça memnun kaldıklarını dile getiren roman öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu. İlçeye dönen öğrencileri karşılamaya İlçe Emniyet müdürü Erol Turan’da katıldı. Öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Turan, öğrencilerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by