Sontaş’tan Bir İlk Kitap “Okumaya Teşvik”

29.10.2020
Sontaş’tan Bir İlk Kitap “Okumaya Teşvik”

Sontaş Akademi Kitap Kulübü ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Mustafakemalpaşa’da başta mağazacılık olmak üzere  tarım ve farklı sektörlerde yatırımları olan Sontaş Grup; kitap okumayı özendirmek ve teşvik etmek amacıyla kurduğu kitap kulübünün ilk etkinliğini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Sontaş Grup’un 1968 yılında, Derecik Pasajı’nda 22 metrekare küçük bir dükkan ile başlayan başarı öyküsü, günümüzde Sontaş Giyim olarak 1500 metrekare, Sontaş Çocuk olarak 500 metrekarelik bir alanda hizmet veren mağazaları, bölgenin tarım ihtiyaçlarını karşılayan Sontaş Tarım’ın öncü çalışmaları ve farklı sektörlerdeki yatırımlarıyla hızlı ve emin adımlarla devam ediyor. Sontaş Grup çalışanına önem veren, onların gelişimini ve mutluluğunu esas alan bir yönetim anlayışla, kapalı grup şirket içi eğitimlere ve sosyal çalışmalara devam ediyor.

 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle şirket çalışanlarının eğitimi ve kişisel gelişimi için faaliyette olan Sontaş Akademi; kurduğu kitap kulübü ile kitap okumayı teşvik ediyor, özendiriyor. Geçtiğimiz günlerde ilk etkinliğini yapan kulüp 22 üyesiyle ayda bir kez kulüp aktivitelerinde bir araya gelecek. 

1 Eylül 2020’de kurulan Sontaş Akademi Kitap Kulübü’nün 22 aktif üyesi bulunuyor. Her ay bir kitabı tüm üyeler okuyor ve kulüp toplantısında kitap üzerine bilgi alışverişinde bulunuluyor. Kulüp ilk etkinliğinde Ahmet Şerif İzgören’in “şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır”  kitabını okudu. Antares Kitap Kafe’de gerçekleştirilen toplantıda açılışı yapan Genel Koordinatör Ahmet Aydın hosgeldiniz dedi ve “ kulübümüzün çalışanlarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunacağına, her ay okuyacağımız bir kitabın birlikte yorumlanmasının hepimize ayrı bir kazanım sağlayacağına inanıyorum “ dedi. Aktif bir tempo ile devam eden eğitimlere bu tarz sosyal projelerle destek vermenin önemine değinen Aydın, gelişen, yenilenen inovatif bir yönetimin, kitap okuma etkinliği ile bölgemize örnek olmasını diliyorum, dedi ve katılımcılara teşekkür etti.  Kitap Kulübünde kulübe destek veren Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aydemir’in yanı sıra Kübra ŞEN, Kübra SÜT, Merve TAYFUR, Uğur ERTAN, Muhammed ÖZAY, Damla TAHTALI, Beratiye BAYTAK, Merve KAÇMAZ, Hacer CANBAZ, Emel ÇETİN, Burcu İKİZCELİ, Zehra YÜKSEK, Arzu SÜLKÜ, Sıdıka TURAN, Rabia CEYLAN, Merve DUYMUŞ, Ceyda BATMAZ, Remziye ACAR, Nigar BESİR’in üyelikleri bulunuyor.

Kulüp üyeleri kitaptan etkilendikleri bölümleri tek tek paylaşırken Antares Kitap Kafe’de keyifli bir paylaşımda bulundular.

HAYRETTİN GÖK

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.