Mustafakemalpaşa Haber

TDP’den öğrencilere tarih gezisi

TDP’den öğrencilere tarih gezisi
Bu haber 20 Kasım 2015 - 10:59 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği hazırladığı Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP), “Tut Elimden” projesi; kapsamında tarih gezisi düzenlendi.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ve Toplum Sağlığı Merkezi iş birliği ile yürütülen “ÇOGEP” Projesi kapsamında Güner Şenpamukcu İlk ve Orta Okulunda öğrenim gören 10-12 yaş grubundan 50 öğrenci Çanakkale gezisine götürüldü.

 
Tarihimizde önemli bir yeri olan Ecdadımızın topyekun vatan savunmasını yaptığı Çanakkale ilinde bulunan tarihi ve kültürel yerleri görmek ve değerleri yaşamak amacı ile;
Geçtiğimiz Çarşamba günü sabah saat 06.00 da iki otobüs ile Çanakkale’ye hareket edildi. Burada bulunan Çimenlik Kale, Deniz Müzesi gezildikten sonra Çanakkale Polis Evinde öğle yemeği yiyen öğrenciler, daha sonra feribot ile Gelibolu Yarım Adası’na geçti. Gelibolu Yarım Adası’nda bulunan Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Destanı Tanıtım Müzesi, Şehitler Abidesinin anlatıldığı bir tura katılan öğrenciler, daha sonra feribotla tekrar Çanakkale Polis Evine gelerek akşam yemeğini yedi.
Aynı gün akşam saatlerinde ilçeye hareket eden gezi grubu, gece saat 00.30 sıralarında ilçeye geri döndü.Düzenlenen gezi sonrasında çocuklar ailelerine teslim edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by