Mustafakemalpaşa Haber

Tepecik Kalkınma Kooperatifi Başkanından Şarbon Açıklaması!

Mustafakemalpaşa Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen Mustafakemalpaşa’da şarbon var iddiası için açıklamalarda bulundu.

Tepecik Kalkınma Kooperatifi Başkanından Şarbon Açıklaması!
Bu haber 12 Eylül 2018 - 17:30 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa il başkanı Hüseyin Akkuş, Dün Mustafakemalpaşa’da şarbon vakası görüldüğü iddialarına dikkat çekerek ilgili makamları konuyla ilgili resmi açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatmaya çağırmıştı. İddia Ulusal basında da yer bulmasına rağmen ilgili makamlardan bir açıklama yapılmadı. Gözler sağlık kurumlarına çevrilmişken tek açıklama  Nazmi Seymen’den geldi. İlçenin Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen CHP Bursa il başkanı Hüseyin Akkuş’un ortaya attığı iddiaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Seymen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Asılsız iddialar için CHP örgütünü kınıyoruz. Bu asılsız iddialar size bir şey kazandırmayacağı gibi, üreticiye ve tüketiciye zara verir Mustafakemalpaşa ve Köylerinde şarbon hastalığı hakkında çıkan söylentiler yalandır kimse ciddiye almasın.”dedi.

Diğer yandan Seymen’in paylaşımını destekleyen bir açıklamada AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’dan geldi. Kanar Paylaşımında şu ifadelere yer verdi.”Tepecik kooperatif başkanımızın söylemi çok önemli değerli arkadaşlar.. Zira bu konuda en küçük bir hata ilçe hayvancılığımıza zarar verir. Bu bakımdan açıklamayı çok önemsiyor ve Nazmi Başkanıma teşekkür ediyorum.Bu yüzden en etkili ağızdan gelen bu paylaşımı ben de paylaşma gereği duyuyorum!!!”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER