Mustafakemalpaşa Haber

Teröre karşı ortak mesaj verdiler

Teröre karşı ortak mesaj verdiler
Bu haber 22 Mart 2016 - 18:33 'de eklendi.

Türkiye’de son dönemde yaşanan terör olaylarının yaşattığı acı, ilçedeki siyasi partileri birleştirdi.

 

AK Parti, CHP ve MHP’nin ilçe teşkilatları teröre karşı ortak bir bildiri yayımlayarak ülkeyi bölmeyi amaçlayan saldırıları kınadı. AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu, CHP İlçe Başkanı Vahit Girgin ve MHP İlçe Başkanı Levent Burmalı’nın ortak imzasıyla yayımlanan deklarasyonda; ” Birlik ve beraberlik içerisinde bin yıldır birlikte yaşayan milletimiz, bugün de bütünlüğümüzü bozmak isteyenlerin hayallerini boşa çıkaracaktır” denildi.

 
Üç ilçe başkanının ortak basın açıklaması yaparak duyurduğu bildiride şu sözlere yer verildi; ” Ülkelerin sınırlarının zorla değiştirilmeye çalışıldığı, ekonomik ve politik çıkarların insan onurunu çiğnercesine vahşileştiği bir dönemdeyiz.100 yıl önce milletimize esaret gömleğini giydirmek isteyenlerin, Çanakkale’de Mehmetçiğin süngüsünde nasıl eriyip gittiklerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizi yıldırmak, durdurmak isteyen kim olursa olsun, dün olduğu gibi bugün de gereken dersi alacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde bin yıldır birlikte yaşayan milletimiz, bugün de bütünlüğümüzü bozmak isteyenlerin hayallerini boşa çıkaracaktır.Vatanımızın sınırları şehitlerimizin kanı ile çizilmiştir.

 

Bize miras kalan bu mukaddes vatanı korumak için gerekirse hepimiz bizim için şeref olan şehitlik mertebesinin adayları olmaya hazırız. Bizi dar bir coğrafyada sıkıştırmak ve yıldırmak isteyen kim olursa olsun, boş hayallerine ulaşamayacaklardır. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatanı bizlere emanet eden şanlı ecdadımızı rahmetle anıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır ” diyerek farklı siyasi görüşe sahip bizler diyoruz ki; Şehitler tepesine her bir evladının imrenerek baktığı bu mukaddes topraklar sonsuza kadar bizim vatanımız olarak kalacaktır.” Denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by