Mustafakemalpaşa Haber

Ticaret Borsası ödülleri sahiplerini buldu

Ticaret Borsası ödülleri sahiplerini buldu
Bu haber 16 Şubat 2016 - 18:16 'de eklendi.

Ticaret Borsası ödülleri sahiplerini buldu

İlçe Ticaret Borsasının ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine katılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’nın ilçeleriyle birlikte Türkiye’nin kalkınma hedeflerine büyük değer kattığını söyledi.

İlçemizde düzenlenen programlar kapsamında, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Şener, Hasan Gürses, İlker Duran ve Şakir Umutkan ile birlikte İlçe Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman tarafından ağırlanan BTSO heyeti, Oda’nın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

BTSO heyeti, ardından İlçe Ticaret Borsası tarafından 2015 yılında yüksek düzeyde tescil yaptıran üyelerin ödüllendirildiği törene iştirak etti. Programa ayrıca Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, , Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın’ın yanı sıra ilçe oda ve borsa başkanları ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

ORTAK AKIL TOPLANTILARI GÜNDEM OLUŞTURUYOR
Ödül töreninde konuşan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin üretim merkezlerinden olan Bursa’nın kalkınma hedeflerine ulaşmasında ilçelerin performansı ve gücünün büyük rolü olduğunu söyledi. Başkan Burkay, Bursa’daki tüm oda ve borsalarla birlikte BTSO liderliğinde şimdiye kadar 11 kez gerçekleştirilen ortak akıl toplantılarının kentin ekonomi alanındaki politikalarının bir bütün olarak ele alınmasını sağladığını belirtti.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZLE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL OLAMAZ”
“Birlik ve beraberliğimizle aşamayacağımız engel olamaz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Burkay, 20 yıl önce fakirlikten kurtulmak isteyen bir ülke konumunda olan Türkiye’nin artık kişi başına düşen milli gelirini 25 bin doların üzerine taşımayı hedefleyen bir ülke olduğuna dikkati çekti. “Bu hedef orta gelirden zengin ülkeler sınıfına girmek isteyen bir ülkenin vizyonudur” diyen Burkay, “Biz Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ dedik. Üretim üssü Bursa’nın tüm ilçeleriyle ticaret ve sanayi alanında Türkiye’nin lokomotifi olmaya devam ettiğini görmek hepimiz için gurur vesilesidir” dedi.

“TARIM VE GIDA, ENERJİ KADAR ÖNEMLİ”
Bursa’nın sanayide olduğu gibi gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinde de büyük potansiyele sahip olduğuna işaret eden Burkay, BTSO olarak küresel politikaları belirleyici rolüyle özel bir konumda yer alan gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe konsey yapılanması oluşturduklarını hatırlatarak, “Türkiye’nin sofralık zeytin üretiminin yüzde 40’ı, şeftali üretiminin yüzde 28’i, domates üretiminin yüzde 11’i, biber üretiminin yüzde 15’i, bezelye üretiminin yüzde 50’si bu topraklarda yetişiyor. Bursamız, gelişen tarımsal üretiminin yanında, tarıma dayalı sanayi konusunda da önemli bir merkez konumunda bulunuyor. Bugün dünya ekonomileri için enerjinin yeri neyse, tarım ve gıda kaynaklarının yeri de odur. Topraklarının yüzde 80’i birinci derecede verimli tarim arazisi olan, hayvancılık sektöründe ise her geçen yıl artan performansı ile dikkat çeken Mustafakemalpaşa da, Bursa’mızın hedeflerinde önemli katkılarda bulunmaya devam edecektir” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by