Mustafakemalpaşa Haber

TKDK’dan Mustafakemalpaşa’da yatırımcılara büyük destek!

TKDK’dan Mustafakemalpaşa’da yatırımcılara büyük destek!
Bu haber 15 Eylül 2018 - 18:42 'de eklendi.

TKDK Bursa İl Koordinatörlüğü, Mustafakemalpaşalı yatırımcılarını bekliyor. Tarımsal alanda yatırımları destekleyen kurum, proje çeşitliliğine göre harcanan paranın yüzde 40 ila 65’i arasında para desteği sağlıyor. Aralarında Bursa’nın da bulunduğu 42 ilde faaliyet gösteren kurum 3 sektörden toplamda 16 başlıkta proje desteği sunuyor.

TKDK, Süt, et, küçük baş, büyük baş, tavukçuluk sektörleri, soğuk hava depoları, et, süt işleme tesisleri, kırsal turizm, yenilenebilir enerji alanında destek sağlıyor.

Mustafakemalpaşalılar Dernek yönetimi ise Proje kapsamında Mustafakemalpaşa’da yatırım yapmak isteyen tüm hemşehrilerimize destek ve yönlendirme çalışmalarımız derneğimizce sunulacaktır. açıklamasında bulundu.

DESTEKLEMELER HAKKINDA BRİFİNG VERİLDİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü tarafından Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine IPARD desteklemeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun 2007 yılında 5608 sayılı kanunla standartların yükseltilmesi ve katılım öncesi yardım fonlarını kullanmak için kurulmuş bir kurum olduğunu belirtilerek “Tarım Bakanlığımızın yetkili kuruluşudur. Biz Bursa İl Koordinatörlüğü olaraktan 2012 yılında kurulduk. 2013 yılından bugüne kadar 4 buçuk yıldır Bursa ilimizde Avrupa Birliği fonlarını yüzde 75’i Avrupa Birliği fonları yüzde 25’i Türkiye Cumhuriyeti fonları olmak üzere dağıtmaya başladık.

2013 ve 2016 yılları arasında Bursalı yatırımcılara 82 milyonluk hibe desteği sağladı. Kurum, 2016 yılında başlayan ve 2020 yılına kadar sürecek olan yatırım programında da yeni yatırımcılarını bekliyor.Bizim İpard programımız 3 sektörden oluşuyor.

Programın maksadı da yatırım yapan kişilere hibe desteğinde bulunmak. Birincisi hayvani yatırımlar, et ve süt ile ilgili işletmeler. İkincisi et, süt işleme merkeziyle ilgili yatırımlar ve soğuk hava deposu. Üçüncüsü de daha çok kırsal alanda yer alan nebati üretim, mantarcılık, arıcılık, zanaatkarlık, kırsal turizm su ürünlerinin yetiştirilmesiyle ilgili alanlar” denildi.

TKDK uzmanları tarafından Tek tek destek gören sektörlerle ilgili bilgilendirme yapıldı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER