Mustafakemalpaşa Haber

Yapımcı Aksoy’dan Türk Milletinin Varoluşunu anlatılacağı Demirdağ dizisinin çekimlerine Bursa’da start verildi.

Yapımcı Aksoy’dan Türk Milletinin Varoluşunu anlatılacağı Demirdağ dizisinin çekimlerine Bursa’da start verildi.
Bu haber 31 Temmuz 2020 - 1:40 'de eklendi.

varoluşun Hikayesini üstlenen Yapımcı Hasan Aksoy

1986 Bursa doğumludur. Aslen Trabzon’ludur.

Kınalıkar , Sungurlar ,Şefkat tepe, Savaşçı , Diriliş ertuğrul , Kuruluş osman , Mehmet bircan fatihi , Mehmetcik Kutül namare , Yeşeren düşler , Fıkralarla türkiye, Arka sokaklar gibi birçok dizi ve sinemada rol almıştır.

Tarihe gönül veren bir oyuncumuz olan Hasan Aksoy yapımcılık görevini üstlenerek senarist ve yönetmenliğini Abbas Karatekin’in yapacağı tarihi bir dizi film cekme kararı alarak Hun Türkleri konulu Demirdağ isimli projeyi ortaya çıkarmıştır. Dizinin tüm oyuncularını Bursa’dan temin edeceğini söyleyen Hasan Aksoy böylelikle hem yaşadığı İli ön plana çıkarmak hem de Bursa’da var olan yetenekli kişilere imkân sağlamak amacı ile böyle bir karar aldığını açıklayan değerli yapımcımız , bizi de ekibinin çekimlere hazırlık için ok ve kılıç eğitimi aldığı alanda misafir etmiştir.

Birbirinden güzel filimlerin ve dizilerin çekildiği Bursa’da, ‘Demirdağ’ dönem dizisi olarak sektöre yeni bir soluk getirecek. Yapımcı Hasan Aksoy, Demirdağ dizisinin Türk kültürünü yansıtma misyonu üstleneceğini belirtip ”Oğuz Kaan’dan Selçuklulara dayanan tarihi bir dizinin çekimlerine başladık.

Oğuz Kaan destanında olduğu gibi demirdağı erite erite tarihte var olan Türk milletinin şanlı hikayesini konu edeceğiz. Dizimizi Oğuz boylarından Selçukluya kadar gidecek 100 bölümlük bir proje üzerinden planladık.Bir destanın hikayesi olacak.” şeklinde açıklamalarda  bulundu. 

Dizi setinde 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu da ” Yüce Türk Milleti tarihten günümüze kadar hiçbir milletin özgürlüğüne karışmamış, özgürlüğünü de hiçbir millete vermemiş bir millettir. Dizinin asıl gayesi de milletimizin bu dik duruşunu günümüzdeki nesillere de tanıtmaktır. Bu projede yer alan herkesi yürekten kutluyor ve hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm Dünyada Ses Getirecek

Yakın zamanda ekranlarda yerini alacak olan Demirdağ dizisinde birbirinden tecrübeli oyuncular yer alıyor. Dizinin çekimlerine oyuncu olarak bölgeden ve çevre illerden gelen yüzlerce kişi başvururken Bursa’da gerçekleşen bu yapımın özellikle Orta Asya olmak üzere  tüm dünyada ses getirmesi bekleniyor.

HAYRETTİN GÖK

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER