Mustafakemalpaşa Haber

Yasaklar Kalktı, Berberlerde Jiletle Sakal Traşı Serbest

Yasaklar Kalktı, Berberlerde Jiletle Sakal Traşı Serbest
Bu haber 21 Temmuz 2020 - 15:46 'de eklendi.

Mustafakemalpaşa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Oruç, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarındaki kısıtlamaların kaldırıldığını belirtti.

11 Mayıs günü başlayan berberler, kuaförler ve güzellik salonları için Pandemi yasakları, bugün itibariyle sonlandı.

hayırlı olsun. Pandemi yasakları bizim esnafımızın belini oldukça bükmüştü. Özellikle berber esnafımızın sakal traşı, esnafın günlük geçimini sağladığı, günlük giderlerini karşıladığı bir kalem ve bu yüzden esnaf arkadaşlarımız  için gerçekten çok önemliydi. Çok şükür artık berberlerimiz ustura ile sakal trajı yapabilecekler. Aynı zamanda Kuaför ve güzellik salonlarında, makyaj ve kalıcı makyaj yapılma yasağı da kalktı. Böylelikle, Berberler, Kuaför ve Güzellik salonlarında pandemi yasakları kalkmış oldu. Buna rağmen, Pandemi kuralları aynen yürürlükte olup, özellikle siperlikli yüz maskesi kullanımına oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Yine hijyen konusunda azami özen gösterilmeye devam edecek. Tüm esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Dedi.

Ustura ile sakal traşının serbest bırakılması, vatandaşlar tarafından da destek gördü. Özellikle düğün sezonunda yasakların kalkması, hem esnafın mağduriyetini, hem vatandaşların mağduriyetini giderdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER