Mustafakemalpaşa Haber

YDS 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Bu haber 27 Mart 2016 - 15:34 'de eklendi.

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit sınavı bugün gerçekleşti. Peki YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YDS 2016 ile ilgili merak edilen detaylar..

YDS 2016 bugün yapıldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YDS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş de başlıyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

YDS 2016 sonuçları ÖSYM resmi sitesinde yayınlanan sınav takvimine göre 14 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ VE SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından “geçersiz” sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan herhangi birini işaretleyen tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır.
14 Test hazırlanmayan dillerde çeviriler ÖSYM’de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by