Mustafakemalpaşa Haber

Yeni Başkan Balaban

Yeni Başkan Balaban
Bu haber 18 Mart 2016 - 22:35 'de eklendi.

TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğunu yıllardır büyük bir özveri ve emek ile gönüllü olarak yürüten rahmetli Necati Özyiğit’in görevini Rasim Balaban devraldı.

Ülke genelinde 570.000’i aşkın gönüllüsüyle birlikte yaşam anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük sorumluluk olduğunu belirten TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Rasim Balaban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile ilçemizde sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibim ile birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Genç TEMA gruplarını oluşturarak, ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

 
TEMA Vakfı Gönüllüleri olarak, il genelinde yürütülen faaliyetlere destek vereceklerinin altını çizen Balaban, “Doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması hakkında kamuoyunu bilinçlendirmeye, Erozyon, toprak örtüsü ve toprağın korunması yönünde kamuoyunu bilinçlendirecek etkinlikler düzenlemeye, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde tarım alanlarının amaç dışı kullanımını engellemeye, Mera, otlak ve çayırların korunması ve verimliliklerinin arttırılması amaçlı çalışmalar yürütmeye, Orman sınırlarda herhangi bir nedenle daralma elmasını engellemek ve doğal orman alanlarının korunmasına katkı vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
1
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by