ALTIN 455,31
DOLAR 7,5981
EURO 8,8509
BIST 1.132
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 29 °C
Parçalı Bulutlu

ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI YAPILDI

20.02.2020
A+
A-
ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI YAPILDI

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında 01.08.2019 tarihinde imzalanan protokol gereği belirlenmiş olan zekâ oyunları turnuvası finallerine ilçemizi temsilen gidecek öğrencilerin seçimi için  Balibey İlkokulunda 18.02.2020 tarihinde ilkokul öğrencileri, 19.02.2020 tarihinde ise ortaokul öğrencileri için turnuva yapılmıştır. 

Oyunlarda birinci olan öğrencilerimiz 29.02.2020 tarihinde yapılacak olan il seçmelerine katılacaklar ve ilçemizi temsil edeceklerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe turnuvanın yapıldığı Balibey İlkokulu salonuna gelerek oynanan zeka oyunları hakkında bilgi aldı ve müsabaka yapan öğrencileri izledi.

İlkokullarda dereceye giren öğrenciler;

–         Pentago oyunu ilçe birincisi:Furkan Turhan (Öğretmen Davut İlkokulu)

–         Equilibro oyunu ilçe birincisi:Ecrin İnceişçi (Öğretmen Davut İlkokulu)

–         Q-bitz oyunu ilçe birincisi:Zehra Koca (Yunus Emre İlkokulu)

–         Mangala oyunu ilçe birincisi :Gökçe Çakır (14 Eylül İlkokulu)

Ortaokullarda dereceye giren öğrenciler;

–         Mangala oyunu ilçe birincisi: Emir Faruk Akay (Toki Fatih Ortaokulu)

–         Pentago oyunu ilçe birincisi: Öykü Deniz Altıntaş (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)

–         Reversi oyunu ilçe birincisi: Mehmet Alper (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)

–         Kulami oyunu ilçe birincis: Esila Karadeniz (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.