Mustafakemalpaşa Haber

Züferbey İmam Hatip Ortaokul’unda “Beslenme Dostu Okul Projesi “ Etkinlikleri

Züferbey İmam Hatip Ortaokul’unda “Beslenme Dostu Okul Projesi “ Etkinlikleri
Bu haber 12 Şubat 2020 - 14:12 'de eklendi.

Züferbey İmam Hatip Ortaokul’unda “Beslenme Dostu Okul Projesi “ Etkinlikleri Devam Ediyor

    Millî Eğitim Bakanlığımızın ülke genelinde okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amacıyla yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında Züferbey İmam Hatip Ortaokulu’nda  etkinlikler düzenlenmeye devam edilmektedir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Harun FİDAN’ın koordinesinde belirli periyotlarda bütün öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla derslere girmeden egzersiz hareketleri yaptırıldı. Sabah sporu ile güne başlayan öğrenciler sınıflarına geçerek, getirdikleri meyveleri yediler. Etkinlik çerçevesinde bütün öğrencilerimize etkileşimli tahtalardan “Dengeli Beslenme ve Sağlık” konulu videolar izlettirilerek bu konularda farkındalık oluşturuldu. Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar öğrenciler Adil ŞAHİN rehberliğinde “Beslenme Dostu Okul” panosunu hazırladılar.

Öğrencilerde farkındalık oluşturma kapsamında Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmaları yapılıp dereceye giren öğrenciler ödüllendiriliyor. Hayrettin Gök

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER